Ana sayfa » Acı Hayat filmi Ayhan Işık, Türkan Şoray
Klasik Türk Filmi

Acı Hayat filmi Ayhan Işık, Türkan Şoray

Acı Hayat (1962) - Ayhan Işık, Türkan Şoray | Yönetmen : Metin Erksan

Acı Hayat filmi 1962

Klasik Türk Filmi

Reji: Metin Erksan

Oyuncular: Ayhan Işık, Türkan Şoray, Ekrem Bora, Nebahat Çehre.

Film seyircisinin de ilgisini çekip Şan Sinema­sında yapılan galada kürk mantolu kadınların da izlediği bir film. Köy filmlerinden büyük kentlere geçiş yapan Metin Erksanin dönemi içinde hasılat rekorlan kıran “kara sevda” filmi denemesi. 55 iş gününde tamamlanan ve Ali Uğur’un görüntüleriyle şiirsel bir atmosfer taşıyan film, bir tutkunun yanısıra sınıfsal çelişkileri de beraberinde getiriyor.

Ve gü­nümüze kadar yapılan “aşk filmleri” içinde en iyilerinden. Ayhan Işık, piyango milyarderi olan fakir bir tersane kay­nakçısını, Türkan Şoray, kuaförde çalışan kızı, Ekrem Bora şımarık ve züppe bir zengin çocuğunu, Nebahat Çehre de kızkardeşini oynuyor. Şımank genç, kaynakçının evlenmek üzere olduğu manikürcü kızı iğfal eder. Kaynakçı zengin ol­duktan sonra sevgilisini ayartan beyzadenin kızkardeşini iğ­fal edip intikamını alır.

Acı Hayat filmi

Ama gerçekte yalnızca ilk gözağnsı­nı sevecektir… Filmin öne çıkan oyunculan da Türkan Şo-ray’la Ekrem Bora. Türkan Şoray’ın başarılı oyunu I. Adana Film Şenliği’nde Altın Portakal’la ödüllendirilirken Ali Uğur da “en iyi görüntü yönetmeni” seçildi (1963).

Acı Hayat filmi Ayhan Işık, Türkan Şoray izleyin

Acı Hayat filmi Ayhan Işık, Türkan Şoray

Yorum ekle

yazmak için tıklayın