Ana sayfa » Doğal taşların evde kullanımı
Doğal taşlar

Doğal taşların evde kullanımı

Değerli taş evde kullanımı
Değerli taş evde kullanımı

Doğal taşların evde kullanımı

KORUMA, Doğal taşların evde kullanımı

Ev, içinde yaşayanları hava şartlarından, düşmanlardan, yabancılardan belli bir oranda korur.  Hematite koruyucu cevher olarak rakipsizdir.

SICAKLIK  

Sıcaklık, zevkli bir hayat ortamını sağlar, konfor duygusu geliştirir, dış dünyadan rahatlık ve sıhhat verir. İmparatorluk topazı hayat veren kalbi temsil eder.

TABİİ IŞIK, Doğal taşların evde kullanımı

Gerekli miktarda ışık sağlamak kolaydır ancak yetersiz ışık sadece pisikolojimiz de değil fizyolojimizde de derin etki eder. Citrine parlayan güneş ışığının özünü yakalar.

Değerli taşların evde kullanımı
Değerli taş evde kullanımı

TEMİZ HAVA, Doğal taşların evde kullanımı

Hava, evde dokunduğu herşeye yeniden hayat verecek şekilde rahatça hareket etmelidir. Kaya kristallerinin saflığı hava elementininin somut örneğidir.

TEMİZLİK

Evde sağlığı ve sıhhati korumak için hijyen çok önemlidir.  mutfak gibi hijeynin öncelikli olduğu bölgelerde mavi lace agate idealdir.

RENK

Evimizin dekorasyonu kişiliğimizi yansıtır ve en sevdiğimiz renkle çevrelenmek duygusal ve zihinsel sağlığımızı korumamıza yardımcı olur. Opal, değişik renkli formlarıyla dekoratif esinimizin artmasını sağlar.

GÖRÜNÜM

Evinizin konumu, baktığı yön nasıl dekore edeceğini ve hangi odanın nasıl kullanılacağını yakından etkiler. Görünüm de içinde yaşayanların huzuru için oldukça önemlidir. moss agate çözüm sağlar.

BOŞLUK

Evinizin veya bahçenizin boyutu ne olursa olsun mümkün olduğunca çok boşluk bırakmak önemlidir. tek bir su auralı kristal asıldığı heryerde ışığı çok iyi yakalar ve ışıklandırmaya katkı sağlar.

KOMŞULAR

Genellikle hassas bir konudur. Beyaz aytaşını kesişen bir duvarınıza asmanız anlaşmazlıkları yatıştırabilir. Çatışmaların yaşandığı durumlarda tumble-polished kaya kristali de kullanışlı olabilir.

TEMEL PRENSİPLER, Doğal taşların evde kullanımı

Evinizdeki potansiyelin tamamını ortaya çıkarmak için onunla birlikte hareket etmelisiniz, ona rağmen değil. Bir evi tanınamayacak kadar değiştirmek mümkündür ancak bir kulübeyi saraya, bir çiftliği apartmana dönüştüremezsiniz. Ne var ki kristaller yardımıyla soğuk bir odayı ısıtabilir, karanlık bir köşeye ışık getirebilir, evinizin güvenliğini güçlendirebilirsiniz.

Uygun taşların evinizin ihtiyaç gösteren bölümlerine yerleştirerek (aradığınız değişikliği getirmeye bir odak olarak) veya tılsım olarak taşınabilir.

Örneğin eğer boşluğu arttırmak isterseniz cebinize ya da cüzdanınıza aqua aura koyun. Onun orda olduğunu farkettiğiniz her an sizi ihtiyaçlarınıza sevkedecek böylece değişik zamanlarda her çeşit yerde onu hatırlarsınız ve güzel bir çözüm aklınıza geliverir. Öte yandan taşı ona ihtiyacınızın en fazla olduğu yere koyarsanız evinize başka bir ışıkla bakmanızı sağlar. Eşyalarınızı ve düzeninizi, önceliği başka bir bölüme verecek, boşluğu yönlendirecek farklı bir şekilde yerleştirmenin bir yolunu görebilirsiniz.

Eğer bir odayı tekrar dekore etmek için esine ihtiyacınız varsa boya, kumaş ya da mobilya almaya giderken yanınızda bir opal bulundurun ya da evde gözeçarpan bir yere esinizi arttıracak şekilde koyun.

EVİNİZDEKİ HUZUR, Doğal taşların evde kullanımı

Evinize mutluluk ve huzur getirmek, farklı bölümlerini ortaya çıkartmak için –yemek pişirecek, yaratıcı aktivitelerde bulunacak, yıkanacak ve uyuyacak biryerler- eski bir formülün ışığından faydalanın, elementlerden.

4 ana element, ateş, hava, su ve toprak batıda 2.500 yıldır hayatın devam etmesi için gerekli temeller olarak biliniyor. Doğru oranlarda dengelendiklerinde fiziki sıhhati ve zihinsel huzuru harete geçirdikleri de biliniyor. Bu dengeyi kurmanın ilgi çekici bir yolu evinizin odalarında uygun elementleri güçlendirecek kristalleri kullanmaktır.

Bu eski formül beşinci bir elementi daha içerir, bu dört element tarafından ortaya çıkarılan ve onlara hayat veren ruh veya “simge”. Ev ile ilgili araştırmamızda ruh sizi temsil eder, somut dünyada yaşayan ve dört elementten oluşmuş kişi.

EVİNİZDEKİ ELEMENTLER, Doğal taşların evde kullanımı

ELEMENT ATEŞ HAVA SU TOPRAK
Sembolize ettiği şey Yaz Öğlen Güney Kırmızı Sıcak ve kuru İlkbahar Şafak Doğu Sarı/mor Sıcak ve nemli Sonbahar Gurub Batı Mavi Soğuk ve nemli Kış Gece Kuzey Yeşil Soğuk ve kuru
Oda Mutfak Mutfak evin kalbidir ve pişirmenin ısığı tarafından karakterize edilir Oturma odası Yaratıcı ve sosyal aktivitelerin, eğitimin ve çalışmanın yeridir. Banyo Vücut temizliği, duyguların sükuneti ve kendimizi yenilediğimiz yerdir. Bu yaralarımızı, ağrılarımızı iyileştirdiğimiz yerdir. Yatakodası Dinlenme, uyku ve rüyaların yeridir.
Tavsiyeler Cama asılmış renkli, şeffaf kristaller. Kırmızı damarlı süs taşları, serpentine gibi taşlardan, çok hoş şamdanlar yapılıyor. Hayvanların cevherlerden yapılmış heykelleri, fosil diş ve kafatasları Büyük agate geodeslerden yapılmış ince parçalardan yapılmış rüzgar çanları. Kristal rüzgar çanları. Pencere eşiklerine yerleştirilmiş Şeffaf kristal küreler veya salkımlar. Cevherden kuş heykelleri ya da amberde fosil böcekler. Bir kavanoz parlatılmış zımparalanmış cevher. Cevherle dolu bir yapay şelala. Cevherden balık heykeli, balık fosili ve deniz kabukları İnce kristallerin saksının üzerini kapladığı kaktüs bitkisi. Opakla kaplı şık mücevher ve kaplamak kutuları. Taşlaşmış ağaç gibi bitki fosilleri
İlgili cevherler Carnelian Kırmızı amber Jasper Rose quartz Garnet Ruby Amethyst İron pyrites Ametrine Fluorite Kunzite Tanzanite   Sodalite Turkuaz Azurite Blue lace agate Aquamarine sapphire Aventurine Malachite Jade Unakite Periot emerald

Doğal taşların evde kullanımı