Ana sayfa » Kariyer kristalleri
Doğal taşlar

Kariyer kristalleri

KARİYER KRİSTALLERİ
KARİYER KRİSTALLERİ

Kariyer kristalleri, İşteki gerilimi rahatlatmak ve konsantrasyonu arttırmak için taşlardan faydalanabilirsiniz.

KAĞIT AĞIRLIKLARI: yuvarlak çakıllar veya elde yuvarlatılmış, şekillendirilmiş tabii taşlar ideal kağıt ağırlıklarıdır. Keskin köşeli, sivri taşları, kağıtlara zarar verebileceği için kullanmayın.

KİTAP TUTACAKLARI: tabii ya da şekil verilmiş taşlar, kitapları dik tutmak için kullanılabilir.

MASA DÜZENİ taş oyma kutular, tabaklar, vazolar, saksılar kağıt mandallarını, ataçları, kalemleri düzenli tutmak için işe yararlar. ( sigarayı bırakmaya çalışan tiryakiler kristal bir küllük kullanırlarsa, sigaranın bu hassas maddeyi nasıl değiştirdiğini gözleriyle görerek sigaradan tiksinebilirler)

GERİLİM TUTUCULAR: masanızdaki ya da pencerenizin kenarındaki bir saksıya yerleştireceğiniz bir kaya kristali geriliminizi topraklayacak ve zihninizdeki karışıklık ve sinirinizi yok edecek bir çubuk olarak kullanabilirsiniz.

Çalışma hayatınızın diğer alanlarında fazladan bir yardım için aşağıdaki listede yer alan taşlardan birini seçerek masanızın üzerinde bulundurun. Sizi güçlendirecek ve meseleleri çözümlemenizde yardımcı olacak bu taşlar tabiidir ki profesyonel tavsiyelerin yerini tutamazlar.

Kariyer kristalleri

Eğer evde çalışıyorsanız masa ve diğer aletlerinizi yerleştirmek için fazla bir seçeneğiniz olmayacaktır ancak mümkün olduğunca çok tavsiyemizi uygulamanız iyi olur. İş yaptığınız alanı kişiselliştirmeniz çok önemlidir ve kristaller bunu yapmanıza yardımcı olur.

Son olarak dibinde parlak cevherlerin olduğu bir altınbalığı akvaryumunu etrafınızda bulundurmaya çalışın. Bu balıkların renkleri ve hareketleri chi’yi hareketlendirecek ve mali durumunuzu güçlendirecektir.

Kariyer kristalleri

KENDİNE GÜVENİ GELİŞTİRMEK: topaz, citrine veya Kaplan gözü gibi güneşi simgeleyen parlak, ışıltılı sarı taşlar
cesaret ve bereket getirir.  
İLETİŞİME YARDIM: meslektaşlarınızla ilişkilerinizde aytaşı gibi beyaz, pürüssüz taşlar empatiyi geliştirir. Kaya kristallerinin farklı şekilleri de zihinsel çevikliği ve çabuk düşünmeyi geliştirir.  
BÜYÜME VE GELİŞME: chrysoprase gibi yeşil taşlar bereket ve istikrarı simgeler ve değişim zamanlarında işe yarar.
REKABET: yakut gibi parlak kırmızı taşlar açıksözlülüğü ve kararlılığı temsil eder.  
MALİ VE HUKUKİ KONULAR: lace agate ve diğer mavi taşlar mesleki zekayı güçlendirir.  
KONSANTRASYON: obsidian gibi siyah taşlar sabır ve metaneti simgeler.  
İLHAM: yeni fikirleri harekete geçirmek için fluotrite gibi mor taşları seçin. Bunlar dinamizm ve yeniliklere açıklığı getirir.  
MERHAMETİ ARTTIRMAK: şevkat ve nezaket gerektiğinde yumuşak turkuaz, mavi taşlar, siyah opal gibi, yardımcı olabilir. Bunlar hassasiyet ve  sezgiyi simgeler.  
ELEŞTİRİ YETENEĞİNİ CANLANDIRMAK: spectrolite gibi çok renkli taşlar oto-kontrolü temsil eder.   
MESELE ÇÖZÜM
Sıkışık, dolu görünümlü odalar Beklenmedik bir çözüm bulabilmeniz için cebinizde ya da cüzdanınızda su auralı kristal bulundurun. Ayrıca sözkonusu odayı farklı bir ışıkta görebilmeniz için odaya bir kristal koyun. Böylece odanızın dekorasyonunu değiştirebilmeniz için yeni bir yol bulabilirsiniz.
Kendinizi güvenlikte hissetmiyor ya da hırsızlıktan korkuyorsanız Ön kapıya ve diğer girişlere hematite gibi koruyucu cevherlerden yerleştirin.
Eviniz soğuk ve donuk görünüyorsa İmparator topazı evinize hayat verir ve daha sıcak, rahat bir ortam oluşturur.
Eviniz karanlıksa ve yeterince tabii ışık almıyorsa Citrine parçaları parıldayan güneş ışığını evinizin karanlık köşelerine getirir.
Havasız ve sıkıcı odalar Sözkonusu odalara kaya kristali yerleştirin. Bu kristal hava elementini simgeler .
Evinizi yeniden dekore etmek istiyor ancak renge karar veremiyorsanız Opal, farklı renkleriyle size değişik dekorasyon fikirleri verecektir. Kariyer kristalleri
Komşularınızla problemleriniz varsa Ortak duvarınızın önüne yerleştireceğiniz beyaz aytaşı gerilimi rahatlatır. Karşı karşıya geldiğinizde ortaya çıkartacağınız bir çifte cilalı kaya kristali ortamı sakinleştirecektir.
Kapınıza çok fazla satıcı ya da istenmeyen misafir geliyorsa Giriş kapınızın iki yanına birisi parlak açık renkli öbürü koyu renkli iki sentinel yerleştirip evinizin girişini kapatın.
Kapıya gelen satıcılardan kurtulamıyorsanız Girişinize canavar gözü yerleştirerek bu taşın istenmeyen misafirler üzerindeki tılsımlı gücünü kullanın.
Gerilimli bir günün ardından meseleleri eve getiriyorsanız Giriş kapınızın önüne bir gökkuşağı yolu yapın. Bu eve geldiğinizde size dış dünyanın meselelerini unutturacaktır.
Güneye bakan odalarda çok sıcak ve bunaltıcı buluyorsanız Demir pyrite, ametrine, ametist, turquaz, azurite gibi hava veya su elementli taşları kullanarak buraları soğutun.
Kuzeye bakan soğuk odaları donuk ve sefil buluyorsanız Carnelian, yakut, garnet, kırmızı amber, amalchite, aventurine veya yeşim gibi ateş ya da toprağı simgeleyen taşlar kullanarak buraları ısıtın.
Ön ve arka kapılarınız karşılıklıysa ya da ön kapınız tam merdivenlerin karşısındaysa Giriş kapısının kirişine cevher salkımı ya da rüzgar çıngırağı asın.
Giriş karanlık ve korkutucuysa Pencerelere kristal salkımı asın ve karanlık köşelere ayna yerleştirerek bu salkımdan gelen ışığı her köşeye yansıtın.
Giriş donuk ve kişiliksizse Sulphur, çöl gülü gibi kırılgan kristallerinizi sergileyeceğiniz bir raf yerleştirin.
Akşam yemeğine davet ettiğiniz misafirlerin hoşnut kalmamasından endişeleniyorsanız Feng shui usulünce bir dekorasyon yapın ve masanın ortasını uyumlu bir ortamı oluşturmak için kullanın. Ya da masaya bir kaya kristali küresi yerleştirin. Özellikle içinde gökkuşakları barındıran bir küre iletişimin akışını güçlendirecektir. Daha iyisi, iletişimi hareketlendirmek için kristal bir avizeyi masanın üzerine asın.
Yatakodanız olmasını istediğiniz kadar mahrem değil Koyu, opak, mor, kırmızı ve siyah ışıltılı cevherleri kullanarak  tutkuyu harekete geçirin. Charoite, sardonyx, şahin gözü, lapis, lazuli ve kaplan demiri özellikle hayvan heykelcikleri halinde oldukça kullanışlıdırlar.
Kabuslarınızdan kurtulamıyorsanız. Büyük, pürüssüz bir parça moss agatı veya tektitei yatağınızın yanına yerleştirin ve onun şeklinden ve ağırlığından güç alın.
Rahat uyuyamıyor ya da uykusuzluk çekiyorsanız. Bir parça çifte cilalanmış hematiti yastığınızın altına yerleştirin veya küçük bir cilalı aventurine gözlerinizi dikerek renklerini, şekillerini seyredin.
Çok rüya görüyor ancak hatırlayamıyorsanız Rüyalarınızın kesintisiz olması için yanınızda yörenizde çift taraflı kaya kristali bulundurun.
Sabahları yataktan kalkmakta zorlanıyorsanız Yatağınızın kenarında görebileceğiniz yerde, çalar saatinizin yakınlarına bir yere bir parça parlak sarı amber koyun. Sarı amber bir parça güneş ışığının somut hali gibidir ve özellikle karanlık kış sabahlarında size enerjik bir başlangıç verecektir.
Mutfakta yemek hazırlarken sık sık biryerlerinizi kesiyor ya da yakıyorsanız İçinde kırmızıdan çok yeşil barındıran bir parça kantaşını mutfak camınızın çerçevesine koyun. Yeşil cevherler sevgiyi simgeler ve mutfakta çalışırken kazaları önlemenizi sağlayacak fazladan dikkat göstermenizi sağlar
Bulaşık yıkamak, yemek yapmak gibi günlük işleri gönülsüz yapıyorsanız Kaplan gözü gibi yanardöner bir taşı göz seviyesinde bir rafa koyun. Bu sizi sıkıcı angaryalardan uzaklaştırır.
İşte genellikle gerginseniz Kaya kristalinden bir çubuğu bir taşı bir saksının dibine, çerçevenin içine ya da masanın üzerine koyun. Bu gerginlik ve geriliminizi topraklamaya sağlar.
Bahçenizde sebze-meyve yetiştirdiğinizde sonuçlar tatminkar olmuyor. Tohumlu küçük bir taşı sağlıklı büyümeyi sağlaması için toprağa bir tılsım olarak ekin. Verimlilikle bağları sebebiyle malachite ve aventurin’i kullanabilirsiniz.
Bahçenizdeki bitkiler gerektiği kadar iyi büyümüyorlar Bir parça hematite, dumanlı quartz veya bazaltı güç ve verimliliği arttırmak için bitkilerin dibine koyun.
Evinizin Ana giriş kapısı direk odaya açılıyorsa Eğer mümkünse büyük kristal parçacıklarını yerleştirebileceğiniz bir rafı ayraç olarak kullanın. Eğer yeriniz darsa üzerine daha küçük parçalarda yarı şeffaf –kaya kristali, ametist gibi- taşlar asılı bir perdeyle ayırın. Bu chinin akışına güç verecektir.
Uzanıp dinlenemeyecek kadar kendinizi meşgul hissediyorsanız Gül quartzı, süt quartzı veya çifte cilalı bir parça chrysocolla sinirlerinizi yatıştırmaya yardımcı olabilir. Daha uzun dönemli bir çözüm için bir parça ammoniti gözünüzün önünde, sık sık dokunabileceğiniz, bakarak derin düşüncelere dalabileceğiniz biryere koyun. Kariyer kristalleri
Kayınvalideniz ya da gerginliğe sebebiyet veren başka birisi ziyaretinize geldiğinde Sıcaklığı, samimiyeti, huzuru arttıran pembe quartzdan yapılmış takılar takın ya da taşıyın. Kariyer kristalleri
Evinizin manzarasını çirkin buluyorsanız Pencereye parıldayan kristaller asarak dikkatinizi başka yöne çekin ve evinize güzellik katın. Kariyer kristalleri
Eviniz yüksek bir binaya (elektrik direğine, bacaya, gökdelene) bakıyorsa Bu chi’nin rahat hareketini engelleyebilir. Genellikle dış görünüşü değiştiremeseniz de spiral ya da sarmal kristal askılıkları chi’nin evin içinde daha güçlü devinimini sağlayabilir.
Evinizin atmosferini keyif kaçırıcı buluyorsanız   Topaz, sitrine ve amber kullanarak evinize güneşışığını getirin, rüzgar çanları asarak evinize müziği taşıyın. Eğer eve dönerken kendinizi keyifsiz hissediyorsanız amber takılar takın ve giriş kapısının üzerine kaya kristalinden bir çubuk asın.
Şansınız yaver gitmiyorsa Eğer mümkünse kapının hemen içine (daha iyisi, mümkünse kapının kendisinin içine) girip çıkarken dokunabileceğiniz bir yere güneş taşınızı yerleştirin.
Şansınız çok kötü gidiyorsa Giriş kapısının hemen içine büyük bir parça hematite koyun. Eğer kötü şansın paçanızı bırakmadığını düşünüyorsanız hematittten yapılmış bir takıyı takın ve kendinizi her gergin hissettiğinizde ona dokunun.
Mali sıkıntı çekiyorsanız Feng shui ilkeleri, paranın parayı çektiğini söyler. Giriş kapınızın hemen önüne yerleştireceğiniz altınbalıkları bu prensibi harekete geçirecektir. Ayrıca citrine, iron pyrit ve özellikle kaplan gözü gibi altın renkli taşları giriş kapısına asarsanız ya da gelirinizin temel kaynağını simgeleyenbirşeylerin yanına koyarsanız (hesap defteri, bilgisayar, alet kutusu, vs) nakit akışınız hızlanacaktır.
Sigarayı bırakmak istiyorsanız Evden tütün kokusunu temizlemek için amber tütsüsü yakın. Meditasyon yaparak iradenizi güçlendirmek için odaklanacağınız bir siyah opak parçası kullanın. (sıkıntı taşı olarak bir parça moss agatı yanınızda taşımanız da size yardımcı olacaktır.)
Evinizi büyütmek istiyor, ilave yapılar eklemek istiyorsanız. Küçük bir çifte terminator (hermiker elması)nı ilaveyi nereye yapmak istiyorsanız oraya gömün. Rüyalarınızın gerçekleşmesi için hızlandırıcı görevi üstlenecektir.
Evden çalışıyor ancak konsantrasyon güçlüğü çekiyorsanız Elinizin altında kaya kristali (özellikle çubuk şeklinde), labradorite ve carnelian gibi konsantrasyonu arttıran taşlar bulundurun ancak onlara dokunmayı, kaytarmak için bahane etmeyin.
Bir parti vereceksiniz ve neşeli geçmesini istiyorsunuz Kullanacağınız odaların değişik yerlerine küçük kaya kristali öbekleri koyun; raflara, çerçeve kenarlarına, kapı pervazlarına… ışık alarak partiyi parıldatacak şekilde yerleştirin. Kariyer kristalleri
Çok sevdiğiniz evinizden yeni biryere taşındığınızda Büyük bir kaya kristali küresini içinden güneş ışığının geçeceği bir yere yerleştirin ya da giriş kapısına sodalite ya da dumorturite yerleştirerek hayatın getireceklerini karşılayın. Bir kavanoz pembe quartz, süt quartzı, ametist ve hematitei yatağınızın yanına yerleştirerek güzel, huzurlu bir uykuyu garantileyin.
Kendinizi iyi hissetmiyorsanız –ne hasta ne de çok iyi olduğunuz durumlarda- Sıkınıtı taşı olarak süt quartzı kullanın ve kendinizi parlak, renkli kristallerle çevreleyin. Amber, kendinizi düşkün hissettiğinizde çok işe yarar ve chrysocolla kendinizi yorgun ve isteksiz hissettiğinizde ruhunuzu açar. Eğer problem stres kaynaklıysa bir kaya kristalini ya da ametist yumurtasını elinizde tutmanız çok işe yarar.
Canınız tembellik etmek istiyorsa En iyisi kalkın ve harekete geçin. Eğer bu çok zorsa –gerçekten yorgunsanız- toparlanmak için geode ya da kristal salkımları kullanın ve meditasyon yapın. Bu tv’den çokdaha ilgi çekicidir ve bilinçaltınızdan gelen ve taşa yansıyan görüntüler gerçekten inanılmaz olacaktır. Kariyer kristalleri
Komşularınız çok gürültücü ya da meraklıysa Bu durumlarda politik davranışlar ve bir parça mizah gerekir. Chrysoprase taşıyarak libran dengesini kurun ve komşularınızla muhabbete girdiğinizde elinizde siyah onix tutun. Kartanesi obsidan sabırı arttırmakta ve gerilimi önlemekte oldukça yararlıdır.
Evinizde çok fazla mutsuz hatıranız varsa Agate parçalarına konsantre olmak zihninizi mutsuz hatıralardan uzaklaştıracak ve sebep oldukları mutsuzluğu giderecektir. Kariyer kristalleri

Kariyer kristalleri